Tradycyjna kuchnia naszego kraju

Jeśli chcesz spróbować tradycyjnej kuchni polskiej, przestań kalkulować swoje kalorie. Typowe posiłki są bardzo obfite oraz w wielu przypadkach zawierają dużo mięsa. Wystarczy jednak spróbować tylko odrobinę, żeby odkryć, że są de facto smaczne oraz godne paru kęsów więcej. Najbardziej polecanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi oraz gołąbki. Polacy chwalą się, że dwoma podstawowymi towarami które spożywają na co dzień jest chleb i lokalna kiełbasa.

restauracja przy Rynku Kraków

•    Tradycyjna kuchnia polska jest prawdziwą bombą kalorii, ale kiedy razu jednego się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się pokusie, żeby nie sięgnąć po więcej.
•    Jest bogata w przeróżne rodzaje mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) i słynna z doskonałego chleba oraz rozkosznych kiełbasek (lepszych niż niemieckie!).
•    Menu polskie jest bez ustanku wzbogacane o nowatorskie smaki, nieraz nawet egzotyczne.

Jakich produktów nie może zabraknąć w stereotypowej krajowej kuchni?

Restaurants in Main Market

W najwyższym stopniu sztampowymi składnikami kuchni polskiej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski oraz wędzona kiełbasa. Posiłek nabiera smaku za pomocą ziół i marynat takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka lub też pieprz. Najpopularniejsze desery to ciasta oraz ciastka. Kieliszek wódki jest słusznym uzupełnieniem świątecznych posiłków i wspomaga strawić dania.

Skąd lokalna kuchnia czerpie inspirację?

•    Polska kultura zawsze integrowała szczegóły ze swoimi sąsiadami, wolno w niej również odkryć de facto przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    W dzisiejszych czasach polskie menu ciągle się zmienia, pod wpływem przeróżnych, czasami egzotycznych potraw.
•    Oprócz stereotypowych restauracji specjalizujących się w krajowej kuchni, w miastach Polski można się rozsmakować także w wegetariańskich bufetach, i w restauracjach podających dania kuchni włoskiej, francuskiej i azjatyckiej.

Krótko mówiąc – jaka jest stereotypowa polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, smakowita i czasem straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci wolno dziś z łatwością znaleźć wszelkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy stereotypowych potraw oraz perfekcyjne polskie napoje i nasycać się tymi schematycznymi smakami na co dzień.