ćwicz mięśnie kegla

Od jakiegoś czasu wiele mówi się o tym, że praktycznie każda kobieta, niezależnie od wieku powinna ćwiczyć regularnie mięśnie Kegla. Są to silne mięśnie, jakich zadaniem jest utrzymanie na miejscu narządów wewnętrznych. To naturalnie dzięki nim, wolno urodzić dziecko z łatwością oraz mniejszym bólem, równolegle nie ryzykując nacięcia krocza. Również po porodzie przydają się silne oraz wzmocnione mięśnie Kegla, bo to właśnie dzięki nim nie ma problemów z nietrzymaniem moczu.

jak ćwiczyć mięśnie kegla kulki

Z reguły mięśnie Kegla ćwiczą więc kobiety w ciąży oraz planujące ją. Jeśli pozostaną one prawidłowo wzmocnione, o wiele łatwiej jest przejść przez oczywisty poród oraz jednocześnie nie odczuwać aż tak silnego bólu. Zdarza się, że do gabinetu fizjoterapeuty trafiają też panie, jakie rodziły dawno, jednak pojawiły się u nich kłopoty z nietrzymaniem moczu, na ogół wysiłkowym, na skutek:
•    kichnięcia,
•    kaszlnięcia,
•    śmiechu,
•    podnoszenia ciężaru.
Mięśnie Kegla to inaczej mówiąc mięśnie dna miednicy. Można je z łatwością zlokalizować w czasie próby wstrzymania strumienia moczu. W jaki sposób najodpowiedniej je ćwiczyć? Całe ćwiczenie polega wyłącznie na napinaniu mięśni i ich rozluźnianiu. Najporządniej rozpocząć od pozycji leżącej, jednak z nieraz można także ćwiczyć w innych pozycjach. Należy napinać mięśnie przez parę sekund, a później rozluźniać je na dwa razy dłuższy czas.
Niesłychanie ważne jest to, aby napinać tylko mięśnie Kegla, a nie brzuch, czy pośladki. Przed skurczem należy wziąć głęboki wdech i pomału wypuszczać powietrze podczas rozluźniania mięśni. Najpoprawniej jest zastosować serię dziesięciu powtórek. Takich serii powinno się wykonywać około trzech w ciągu dnia. Poprawę można zauważyć już nawet po sześciu tygodniach, pomimo tego należałoby ćwiczyć nadal, chociaż raz na dzień.
W aptekach oraz sklepach można aktualnie kupić specjalne kulki do ćwiczenia mięśni dna miednicy. Niezmiernie wspomagają one cały proces i okazuje się, że zapewniają fenomenalne efekty. Z takimi kulkami także ćwiczy się na zasadzie kurczenia oraz relaksowania mięśni.
Kobiety, które regularnie ćwiczą, przyznają że przyniosło to efekt w trakcie porodu drogami natury oraz o wiele szybciej były one w stanie do siebie dojść. Poza tym, u takich pań z łatwością usuwa się też kłopot nietrzymania moczu. Większość z nich wskazuje, że dzięki sprawnym mięśniom Kegla mogą także czerpać lepszą przyjemność ze współżycia. Ma to też realny wpływ na odczucia erotyczne partnera. Takie treningi nie są wysiłkowe i nie absorbują dużo czasu, a wolno je wykonywać dosłownie wszędzie oraz o każdej porze. Otoczenie z pewnością nawet się nie zorientuje.